Welcome to our consulting company Consultio!
آرتاک ماشینآرتاک ماشینآرتاک ماشین
031-31316326-9
اصفهان ، شهرک صنعتی امیرکبیر ، خیابان کار و کارگر ، نبش بلوک 26
آرتاک ماشینآرتاک ماشینآرتاک ماشین
دستگاه-تزریق-بدون-تایبار

TIE-BAR-LESS

برای مشاهده دیگر مقالات تخصصی مشابه با مقاله دستگاه های تزریق بدون تایبار ( TIE-BAR-LESS ) میتوانید به سایت آرتاک ماشین مراجعه کنید.

تکنولوژی نه چندان جدید ولی همچنان سطح بالا و پرکاربرد

با وجود اینکه سالهاست از ساخت دستگاه های بدون تایبار می گذرد، همچنان دستیابی به تکنولوژی ساخت این دستگاه ها به عنوان پیشرفتی بزرگ برای شرکت های تولید دستگاه تزریق پلاستیک محسوب می شود. در این مطلب به تعدادی از مزایای استفاده از دستگاه های تزریق پلاستیک بدون تایبار اشاره خواهیم کرد.

امکان استفاده از قالب های بزرگتر در دستگاه ها

بسیاری از مواقع قالبی که بر روی دستگاه تزریق پلاستیک بسته می شود، بجای ظرفیت دستگاه به فاصله بین تایبارها وابسته است و گاه تولید کننده به دلیل ابعاد بزرگ قالب خود ناگزیر به استفاده از یک سایز بزرگتر دستگاه  میگردد که علاوه بر اشغال فضای بیشتر در کارگاه، به سرمایه اولیه زیادتری نیازمند خواهد بود.
دستگاه های بدون میله راهنما این مشکل را به طوری کامل مرتفع کرده بدین سان که علاوه بر امکان استفاده از قالبهای با ابعاد بزرگتر، تعویض قالب را نیز به شدت آسان تر کرده است.
آرتاک ماشین-دستگاه های تزریق بدون تایبار-دستگاه تزریق

شرایط ارگونومیک بهتر برای اپراتور

اولین نکته ای که در مبحث اپراتوری دستگاه در نبود تایبار می توان به آن اشاره کرد وجود دید بدون مانع برای اپراتور در هر زاویه ای می باشد که شرایط ایده آلی را برای تولید فراهم می آورد. همچنین امکان دسترسی بهتر به قالب برای مشکلات احتمالی و همانطور که به آن اشاره شد برای تعویض قالب و نیز ارتفاع کمتر دستگاه به دلیل پایینتر بودن سطح صفحات گیره وکاور رویی دستگاه، شرایط تولید را هرچه بیشتر برای متصدی دستگاه به وجود می آورد.
آرتاک ماشین-دستگاه های تزریق بدون تایبار-فروش دستگاه تزریق پلاستیک

کاهش مصرف انرژی در دستگاه ها

در هنگام باز و بسته شدن قالب در دستگاه های دارای میله راهنما با اصطکاک باعث هدررفت انرژی می گردد همچنین نیرویی که برای باز و بسته کردن قالب استفاده می گردد در این حالت بیشتر خواهد بود. در دستگاه های بدون تایبار با حذف عامل اصطکاک، امکان استفاده بهینه از انرژی در هنگام کار دستگاه فراهم می آید.
آرتاک ماشین-دستگاه های تزریق بدون تایبار-دستگاه تزریق پلاستیک

امکان استفاده از قالب با وزن زیاد

به دلیل قرارگیری صفحات و قالب بر روی یک فریم سخت در دستگاه های بدون تایبار و نیز حرکت قسمت متحرک توسط بلبرینگ، امکان استفاده از قالب های سنگین وزن هم در این دستگاه ها فراهم می آید که در مقایسه با دستگاه های معمولی به عنوان یک مزیت برجسته می توان از آن یاد کرد.
آرتاک ماشین-دستگاه های تزریق بدون تایبار-دستگاه تزریق پلاستیک اصفهان

کیفیت نهایی بهتر محصول حتی در قالب های چند حفره ای

در طراحی بدون تایبار و به دلیل سیستم طراحی ویژه این ماشین آلات، با وارد آمدن فشار یکسان به سطح گیره متحرک و به قالب در هنگام بسته شدن گیره فارغ از تعداد و محل قرار گیری کویته های قالب، نیرو به طور کاملا یکسان به همه جای قالب وارد شده و کیفیت همه ی محصولات تولید شده در کویته ها به طور یکسانی خوب خواهد بود.
آرتاک ماشین-دستگاه های تزریق بدون تایبار-خرید دستگاه تزریق پلاستیک
در فیلم زیر به شکل دقیق تری با توضیحات داده شده آشنا خواهید شد.
توجه: در صورت عدم اجرای ویدیو این صفحه را از طریق مرورگر  Google Chrome باز نمایید.
5/5 - (2 امتیاز)
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x
× ارسال پیام از طریق واتس اپ