Welcome to our consulting company Consultio!
آرتاک ماشینآرتاک ماشینآرتاک ماشین
031-31316326-9
اصفهان ، شهرک صنعتی امیرکبیر ، خیابان کار و کارگر ، نبش بلوک 26
آرتاک ماشینآرتاک ماشینآرتاک ماشین

چک لیست نگهداری دستگاه

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که با خرابی قسمتی از دستگاه، کل خط تولید در کارخانه یا کارگاه شما از کار افتاده باشد و به جز هزینه ی سنگین تعمیرات، دچار خسارت ناشی از توقف خط تولید خود شده باشید؟

در زیر به طور اجمالی به تعریف و بیان اهمیت سرویس و نگهداری پیشگیرانه در خطوط تولید خواهیم پرداخت:

سرویس و نگهداری پیشگیرانه  (Preventive Maintenance) به نوعی فرایند نگهداری گفته می‌شود که به صورت مرتب انجام شده و هدف آن کاهش احتمال وقوع خرابی یا از کار افتادگی در خط تولید می‌باشد. سرویس و نگهداری پیشگیرانه در هنگامی که تجهیزات هنوز در حال کردن هستند انجام می‌شود، نه پس از خرابی آنها. در نتیجه هدف آن جلوگیری از خرابی‌های ناگهانی است. این در حالی است که در حالت معمول فرایند نگهداری اغلب به صورت دوره‌ای یا در زمان هشدار صورت می‌گیرد.

سرویس و نگهداری پیشگیرانه به مراتب از متد نگهداری واکنشی (Reactive Maintenance)، که در آن فقط هنگام وقوع خرابی تمهیدات لازم جهت رفع آن صورت می‌گیرد، پیچیده‌تر است زیرا نیاز به زمان‌بندی دارد. اما هزینه های آن در مقایسه با خسارت مالی ناشی از توقف خط تولید، خصوصاً در کارخانه ها و کارگاه های امروزی که زمان بندی تولید بسیار مهم است، بسیار پایین‌تر است.

 صنعتگر عزیز ، در این قسمت شما می توانید با دانلود چک لیست نگهداری دستگاه و رعایت نکات آن به نوعی عملیات سرویس و نگهداری پیشگیرانه را در خط تولید خود فعال نمایید.

 

جهت دانلود فرم چک لیست نگهداری دستگاه کلیک کنید

× ارسال پیام از طریق واتس اپ