Welcome to our consulting company Consultio!
آرتاک ماشینآرتاک ماشینآرتاک ماشین
031-31316326-9
اصفهان ، شهرک صنعتی امیرکبیر ، خیابان کار و کارگر ، نبش بلوک 26
آرتاک ماشینآرتاک ماشینآرتاک ماشین
تجهیزات پزشکی

تولید تجهیزات پزشکی

با همان سرعت که تکنولوژی پیشرفت می کند صنایع مختلف از جمله تولید لوازم خانه و آشپزخانه پلاستیکی از آن تاثیر می پذیرند و صنعت ساخت تجهیرات پزشکی نیز از آن مستثنی نخواهد بود. پیشرفت های تکنولوژیکی کمک خواهد کرد تا پزشکان و بیماران در مسیر جدیدی قرار گیرند به طوری که داده های حیاتی در زمان وقوع ، به درمان سریع منجر شوند که این به معنای پیشرفت پزشکی کلاسیک به سمت شیوه های نوین و استفاده از تجهیزات هوشمند قلمداد می گردد.

اختراع تکنیک‌های قالب گیری و تزریق مواد پلاستیک موجب شده تا تولیدکنندگان به استفاده بیشتر از آن برای وسایل پزشکی روی بیاورند. امروزه دستگاه های تزریق بی شماری در ساخت قطعات پزشکی فعالیت دارند که با گسترده شدن استفاده از این محصولات شاهد افزایش روند تولید آن ها نیز هستیم.

در امر ساخت قطعات پزشکی پلاستیکی، با توجه به کاربرد بهداشتی، حساس و دقیق این محصولات، علاوه بر اهمیت بالای نوع ماده استفاده شده و خواص آن، دستگاه تزریق استفاده شده و استفاده از اتاق استریل (Clean Room) بسیار اهمیت دارد.

از جمله مواد پر کاربرد در ساخت وسایل پزشکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. پلی اتیلن: این ماده با وزن مولکولی فوق العاده بالا همراه است، در نتیجه برای ایجاد پروتزهای پزشکی مناسب خواهد بود.
  2. پلی پروپیلن: برای بخش‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به استریلیزاسیون اتوکلاو نیاز باشد. این ماده توانایی بالایی در تحمل دما دارد.
  3. پلی استایرن: با توجه به ویژگی سختی آن از این ماده نیز در صنعت پزشکی زیاد استفاده می‌شود.
  4. پلی کربنات: برای مقاومت در برابر حرارت و اشعه ماورابنفش و خاصیت شفافیت از آن استفاده می‌گردد.

از موارد قابل تولید در صنعت تجهیزات پزشکی که توسط دستگاه تزریق پلاستیک تولید می گردد می توان به انواع ظروف پلاستیکی مورد استفاده در اتاق های عمل جراحی و همچنین انواع سرنگ ها و و تجهیزات وصل سرُم ها، انواع کیت های تشخیص، انواع اقلام حفاظت فردی مانند عینکهای محافظ، تجهیزات نصب شده پلاستیکی روی ماسکهای محافظ و انواع شیلد محافظ صورت نام برد. همچنین در بخش های نمونه برداری و ظروف نگهدارنده نمونه در سطوح آزمایشگاهی از قطعات تزریق پلاستیک زیاد استفاده می گررد. از جمله موارد کاربردی قطعات تولید شده به روش تزریق پلاستیک همچنین می توان به ظورف نگهدارنده در صنایع داروسازی اشاره نمود که سهم بالایی از تولیدات صنعت پلاستیک را به خود اختصاص می دهد.جهت مشاهده انواع دستگاه تزریق پلاستیک فقط کافیست روی محصول مورد نظر کلیک کنید:دستگاه تزریق پلاستیک مدل YC130،دستگاه تزریق پلاستیک مدل YC170،دستگاه تزریق پلاستیک مدل YC220،دستگاه تزریق پلاستیک مدل YC250،دستگاه تزریق پلاستیک مدل YC280،دستگاه تزریق پلاستیک مدل YC320،دستگاه تزریق پلاستیک مدل YC400،دستگاه تزریق پلاستیک مدل YC500 ما سعی بر ارائه بهترین ها و با کیفیت ترین کالا را داریم و میتوانید با مشاوران ما به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

تجهیزات پزشکی
× ارسال پیام از طریق واتس اپ