Welcome to our consulting company Consultio!
آرتاک ماشینآرتاک ماشینآرتاک ماشین
031-31316326-9
اصفهان ، شهرک صنعتی امیرکبیر ، خیابان کار و کارگر ، نبش بلوک 26
آرتاک ماشینآرتاک ماشینآرتاک ماشین
تولید قطعات پلاستیکی خودرو

تولید قطعات پلاستیکی خودرو

در این قسمت میخواهیم راجع به تولید قطعات پلاستیکی خودرو صحبت کنیم .همواره صنایع خودرو سازی به دلیل ارتباط گسترده و زنجیر وار با مجموعه ای  از صنایع قبل و بعد از خود، دارای پتانسیل بسیار بالا بوده و صنعتی کلیدی محسوب می گردد. در ساخت خودرو مجموعه ای از قطعات فلزی، پلاستیکی شیمیایی، چوب، عایق، الکترونیکی و …استفاده می گردد که همگی در صنایع صاحب سبک و دارای تکنولوژی خاص تولید می گردند و این قطعات همواره در حال توسعه و پیشرفت تکنولوژی و ساخت می باشد.

امروزه صنعت خودرو سازی به سوی استفاده از مواد سبک و با استحکام بالا با قابلیت های خاص در حرکت است و از این رو استفاده از مواد پلیمری و پلاستیکی در ساخت خودروها افزایش چشمگیری داشته است. همانطور که می دانید، برای ساخت این قطعه ها از روش های مختلفی استفاده میشود. طراحی و ساخت قطعات پلاستیکی نیازمند شناخت و آگاهی های لازم در خصوص استحکام مواد ، انتقال گرما ، قالب سازی و فرآیند قالب گیری می باشند

 

قطعات پلاستیکی به کار برده شده در این صنعت اکثرا توسط قالبگیری تزریقی و توسط دستگاه های تزریق پلاستیک تولید می گردند. لازم به ذکر است دستگاه تزریق تولید قطعات می بایست دارای ویژگیهایی باشد که بتواد قطعات پلاستیکی با ویژگی های مورد نیاز این صنعت را تولید نماید.

از جمله این قطعات که توسط ماشین الات تزریق پلاستیک قابل تولید می باشد می توان به مواردی چون انواع سپر خودرو، انواع قطعات تزئینی درون کابین خودرو، باطری خودرو، دستگیره های پلاستیکی بکار رفته در خودرو، قطعات پلاستیکی داشبورد، بدنه و قطعات الکترونیکی خودرو که در ساخت آنها از پلاستیک استفاده شده مانند چراغها، فیوزها، سرکابل ها و … نام برد. این موارد تنها بخشی از قطعات می باشد که در ظاهر نیز قابل ملاحظه است.

با توجه به تحریم صنعت خودرو در کشور عزیزمان ایران، استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک با کیفیت در ساخت قطعات خودرو در کنار انتخاب درست مواد می تواند به تولید با کیفیت و پرسود برای صنعتگران تبدیل شود چرا که با توجه به قیمت تمام شده کمتر نسبت به نمونه مشابه خارجی، با بهینه کردن کیفیت قطعه های پلاستیکی تولیدی برای خودروها نیاز به واردات قطعات یدکی می تواند برای همیشه مرتفع گردد.

پجهت مشاهده دیگر محصولات قابل تولید با دستگاه تزریق پلاستیک کلیک نمایید.  ما سعی بر ارائه بهترین ها و با کیفیت ترین کالا را داریم و میتوانید با مشاوران ما به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

× ارسال پیام از طریق واتس اپ